Łóżka welurowe. Pomysł na ocieplenie sypialni

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia powinna być przede wszystkim komfortowym miejscem wypoczynku i wyciszenia. Dzisiejsze aranżacje troszczą się jednak również o estetykę wnętrza. Jak urządzić sypialnię, aby stała się prawdziwą strefą relaksu i zachwycała? Jednym z elementów, który nie tylko ozdobi, ale i przyjemnie ociepli sypialnię, może być welurowe łóżko.

Welur jest szczególnie przyjemnym w dotyku, ciepłym i miękkim materiałem – już sam w sobie może kojarzyć się z relaksem, wygodą i elegancją. Jego delikatny połysk i odbijająca światło struktura sprawiają, że materiał ten może dodać wnętrzu nieco luksusowego charakteru. Kiedyś welur uchodził za tkaninę ekskluzywną, zarezerwowaną dla wyższych sfer. Z czasem wykorzystywanie go do dekoracji wnętrz czy tapicerowania mebli stało się bardziej powszechne. Obecnie, po latach zapomnienia, welur przeżywa swój renesans i znów jest coraz chętniej stosowanym materiałem we wnętrzach. Oto dlaczego warto wybrać łóżko do sypialni wykończone właśnie tą tkaniną. 

Welur, welwet i aksamit – czy to ten sam materiał?

Te trzy nazwy bywają stosowane zamiennie, jednak w rzeczywistości są to trzy różniące się nieco tkaniny. Wszystkie są odmianami pluszu i należą do grupy materiałów z tak zwaną okrywą runową. Sposób ich tkania jest podobny. Różnice polegają głównie na metodzie uzyskiwania puszystej okrywy, jej długości, rodzaju włókien oraz grubości tkaniny. 

Aksamit jest najgrubszym i najsztywniejszym z tych trzech materiałów. Odznacza się też największym połyskiem. Welur to tkanina o krótszym włosiu, cieńsza i bardziej elastyczna. Jest też nieco mniej błyszcząca od aksamitu. Welwet z kolei ma najdłuższą z całej grupy okrywę runową, a jego struktura przypomina bardziej włoski niż mech, jak w przypadku dwóch poprzednich materiałów. 

Welurowe łóżko w sypialni

Welur jest często wykorzystywanym materiałem tapicerskim ze względu na swoją elastyczną strukturę, wytrzymałość i estetyczny wygląd. W ostatnich latach stał się trendem i jego popularność stale rośnie. Delikatny połysk tkaniny sprawia, że obite nią meble prezentują się wyjątkowo elegancko. Chętnie wykorzystywany jest we wnętrzach o różnych stylach. Prawdziwym hitem stały się obecnie łóżka obite welurem – tkanina ta dodaje wnętrzu ciepła i sprawia wrażenie przytulności. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych aranżacji sypialni w odmiennych stylach z welurowym łóżkiem w roli głównej.

Łóżko welurowe w sypialni glamour

Welur ze względu na swoją strukturę i subtelny połysk naturalnie kojarzy się z ekskluzywnym wnętrzem. Dlatego też będzie doskonałym rozwiązaniem do sypialni w stylu glamour, w której stanie się dostojną podstawą, wyznacznikiem stylu i ozdobą samą w sobie.

Łóżko welurowe w nowoczesnej sypialni

Materiał ten dobrze wygląda nie tylko we wnętrzach, które lubią blask i przepych. Welur świetnie sprawdzi się także w nowoczesnych wnętrzach – wszystko zależy od formy i koloru. Jeżeli zdecydujemy się na prosty, minimalistyczny kształt oraz odpowiedni kolor, welurowe łóżko może okazać się idealną podstawą nowoczesnej sypialni.

Łóżko welurowe w eklektycznej sypialni 

Sypialnia, która łączy różne wpływy i style, z pewnością pokocha pokryte miękkim, przyjemnym welurem łóżko. Eklektyczna sypialnia i welurowe łóżko to właściwie pewny sukces. Szeroka gama kolorów do wyboru oraz wielość form i stylów współczesnych łóżek pozwolą nam stworzyć udaną kompozycję.

Zdj. główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać optymalny regulator ciągu kominowego dla twojego domu?
/
Jak wybrać optymalny regulator ciągu kominowego dla twojego domu?
Wybierając regulator ciągu kominowego, ważne są m.in. typ budynku i rodzaj paliwa. Dowiedz się, jak wygląda proces doboru urządzenia dla twojego domu.
Jak wybrać idealne krzesła do Twojej kawiarni? Praktyczne porady i rekomendacje
/
Jak wybrać idealne krzesła do Twojej kawiarni? Praktyczne porady i rekomendacje
Odkryj nasze praktyczne porady i rekomendacje, które pomogą Ci w wyborze idealnych krzeseł do kawiarni. Zrozum, jak zapewnić komfort dla Twoich gości i stworzyć niezapomnianą atmosferę.
Minimalistyczne <strong>konsolki do przedpokoju</strong>
/
Minimalistyczne konsolki do przedpokoju
Szukasz pomysłu na aranżację przedpokoju? Nowoczesne konsolki potrafią zamienić wejście do mieszkania w stylową przestrzeń z nutą elegancji.