Jak nadać starym meblom elegancki wygląd?

0
899
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz stylowych rozwiązań, które będą Cię zachwycać i zapadną w pamięć Twoim gościom? Przedstawiamy drobne zmiany, które robią ogromną różnicę.

Szczegół, który potrafi zepsuć najpiękniejsze pomieszczenie

Na pewno starasz się dbać o elegancką i stylową aranżację swojego mieszkania albo domu, ale nie każdy remont przynosi ze sobą wielkie zmiany. Czasem to raczej drobne poprawki, za to o niebagatelnym znaczeniu. Drzwi czy meble często służą nam przez wiele lat – i nie ma w tym nic złego, bo często zachowują się w doskonałym stanie. Problemem są… Klamki i uchwyty. W przeciwieństwie do całych sprzętów, one niszczą się wyjątkowo szybko, ponieważ używamy ich przynajmniej kilka razy dziennie.

Zazwyczaj nie ma potrzeby wymiany wszystkich mebli. Zwłaszcza w kuchni, gdzie z reguły remont robimy raz na kilka lat. W takich sytuacjach dobrze jest zaopatrzyć się w uchwyty do mebli kuchennych, które natychmiasto odświeżają pomieszczenie i dodają mu klasy. W końcu diabeł tkwi w szczegółach i wybranie odpowiednich uchwytów może zupełnie odmienić wnętrze.

Wszystko to, czego nie widać

Elegancja to nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność. Służące nam na co dzień prowadnice do szuflad są niewidoczne, ale zużywają się z każdym wysunięciem i wsunięciem szuflady. Być może goście nie zauważą związanego z tym dyskomfortu, za to domownicy nie będą w stanie go przeoczyć. Dodatkowo niestabilny montaż szuflad często skutkuje ich obijaniem i wyrabianiem się, przez co mogą przestać wyglądać korzystnie i stracić na funkcjonalności.

Innymi niewidocznymi elementami naszych wnętrz są akcesoria meblowe. To przedmioty codziennego użytku takie jak prowadnice do drzwi czy zawieszki meblowe. Podobnie jak przy prowadnicach do szuflad, należy pamiętać o ich regularnej wymianie, ponieważ elegancja nigdy nie jest powierzchowna. Jeśli odpowiednio dba się o meble i pomieszczenia, można cieszyć się ich stosowalnością przez lata.

Renowacja wizerunku

Czasami wyjątkowo lubimy nasze meble i nie mamy ochoty wymieniać ich na nowe, z drugiej strony czas płynie nieubłaganie także dla przedmiotów martwych. W takich sytuacjach warto pomyśleć o odświeżeniu ulubionego mebla! Wystarczy zakupić papier ścierny, farbę do mebli i lakier, a będziemy w stanie samodzielnie odnowić nasze krzesła czy stoły. A może to wymiana obicia na wygodnej kanapie, która przestała pasować do wnętrza po malowaniu ścian, będzie kluczem do odświeżenia salonu? Takie rozwiązania bywają zaskakująco inspirujące i sprawiają, że zyskujemy świeżość, nie rezygnując z komfortu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Zdj. główne: Daniil Silantev/unsplash.com

Zostaw komentarz

Więcej newsów