Data ważności wina. Sprawdź jak ją odczytać!

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mawia się, że mężczyźni są jak wino — im starsi, tym lepsi. Często zastanawiamy się również, czy wino ma jakąś z góry określoną datę ważności, co do której musimy się stosować i czy po niej po spożyciu trunku możemy mieć problemy zdrowotne. 

Sprawdź, jak odczytać datę ważności wina!

Trudno na butelce wina znaleźć formułki, co do których jesteśmy przyzwyczajeni, kupując inne produkty spożywcze, czyli „Należy spożyć przed końcem…” oraz „Należy spożyć do…”. Jednakże na kontretykiecie, znajdującej się z tyłu butelki powinniśmy mieć informację o potencjale starzenia wina, który mówi nam, po jakim czasie osiągnie ono swój szczytowy moment smaku i aromatu oraz kiedy zacznie tracić powoli swoje najbardziej charakterystyczne cechy. Oczywiście data ta nie oznacza, że wino nie będzie nadawać się do spożycia.  To tylko sugestia producenta. Wiadomo przecież, że jeśli wino przechowywane jest w odpowiednich, optymalnych dla niego warunkach może leżakować wiele lat, co pozytywnie wpłynie na jego ewolucję zarówno aromatu, jak i smaku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Paryż na weekend.</strong> Co można zobaczyć?
/
Paryż na weekend. Co można zobaczyć?
Zobacz, jak zaplanować weekend w Paryżu, co warto zobaczyć i gdzie się udać, aby zasmakować paryskiej atmosfery.
Jak wybrać naczynia do serwowania herbaty?
/
Jak wybrać naczynia do serwowania herbaty?
Poradnik dla smakoszy herbaty, na co zwrócić uwagę wybierając naczynia do jej serwowania. Sekrety idealnej ceremonii parzenia i podawania herbaty.
Łazienka <strong>w stylu deluxe</strong> – pomysły na urządzenie
/
Łazienka w stylu deluxe – pomysły na urządzenie
Każdy marzy o tym, by w swoim domu móc zapewnić sobie trochę luksusu. Zobacz, jak można urządzić łazienkę w stylu deluxe, by na co dzień móc poczuć się, jak w pięciogwiazdkowym hotelu.