Data ważności wina. Sprawdź jak ją odczytać!

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mawia się, że mężczyźni są jak wino — im starsi, tym lepsi. Często zastanawiamy się również, czy wino ma jakąś z góry określoną datę ważności, co do której musimy się stosować i czy po niej po spożyciu trunku możemy mieć problemy zdrowotne. 

Sprawdź, jak odczytać datę ważności wina!

Trudno na butelce wina znaleźć formułki, co do których jesteśmy przyzwyczajeni, kupując inne produkty spożywcze, czyli „Należy spożyć przed końcem…” oraz „Należy spożyć do…”. Jednakże na kontretykiecie, znajdującej się z tyłu butelki powinniśmy mieć informację o potencjale starzenia wina, który mówi nam, po jakim czasie osiągnie ono swój szczytowy moment smaku i aromatu oraz kiedy zacznie tracić powoli swoje najbardziej charakterystyczne cechy. Oczywiście data ta nie oznacza, że wino nie będzie nadawać się do spożycia.  To tylko sugestia producenta. Wiadomo przecież, że jeśli wino przechowywane jest w odpowiednich, optymalnych dla niego warunkach może leżakować wiele lat, co pozytywnie wpłynie na jego ewolucję zarówno aromatu, jak i smaku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Umywalki wiszące: funkcjonalność i styl w Twojej łazience
/
Umywalki wiszące: funkcjonalność i styl w Twojej łazience
Odkryj funkcjonalność i styl umywalki wiszącej, idealnej opcji dla nowoczesnej łazienki.
Rękawiczki jednorazowe – jak wybrać najlepsze?
/
Rękawiczki jednorazowe – jak wybrać najlepsze?
Aby praca była skuteczna oraz bezpieczna, niezbędne jest wykorzystanie środków służących do zachowania odpowiedniej higieny
Urządzenia kuchenne dla gastronomii
/
Urządzenia kuchenne dla gastronomii
Zastanawiasz się, jakie urządzenia dla gastronomii najlepiej sprawdzą się w Twojej restauracji? W artykule polecamy funkcjonalne sprzęty.