Ubezpieczenie nieruchomości od ognia – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ogień jest jednym z najgroźniejszych żywiołów znanych człowiekowi od pokoleń. Mimo zaawansowanej technologii dalej można czuć się nim zagrożonym, a najbardziej mogą ucierpieć na tym domy lub mieszkania. Warto poznać szczegóły dotyczące ubezpieczeń przed ogniem.

Czym jest ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Jest to nic innego, jak pewna forma ochrony danego lokum. Ubezpieczenie standardowe ochrania jedynie mury oraz elementy stałe ubezpieczonego obiektu przed pewnymi czynnikami. Jednym z nich jest właśnie pożar. Inne sytuacje przed którymi chroni standardowa polisa mieszkaniowa to powodzie, opady gradu, śnieg i lód, silny deszcz, upadek drzew, a nawet uderzenie pojazdu lądowego.

Rozszerzenia, które są możliwe do nabycia we wszystkich towarzystwach to te ochraniające ruchomości domowe danego lokum. Ruchomościami domowymi nazywane są wszelkie meble znajdujące się w domu lub mieszkaniu. Oprócz tego istnieje szansa nabycia ubezpieczenia na zwierzęta domowe oraz sprzęt multimedialny. Co do zwierząt należy zwrócić szczególną uwagę na dostępne gatunki i ich rodzaje. Niektóre towarzystwa oferują jedynie ochronę na psy i koty, inne nawet na chomiki czy papugi. W przypadku sprzętu multimedialnego nazywa się tak urządzenia, które pozwalają na przesył informacji. Są to więc wszelkiego rodzaju telewizory, radia, a nawet konsole do gier.

Ubezpieczenie przed ogniem – ważne informacje

Warto zaznaczyć, że przed ogniem istnieje szansa ubezpieczenia nie tylko domu lub mieszkania, ale równie innych budynków przypisanych do lokalu. Może to więc być garaż lub piwnica, a nawet domek letniskowy znajdujący się w jakiejś odległości od miejsca zamieszkania.

Ubezpieczenie jest również konieczne w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego. Traktowane ono jest, jako pewna forma zabezpieczenia banku, w przypadku wystąpienia szkody całkowitej u kredytobiorcy. Dla samego lokatora oznacza to, że w przypadku zaistnienia wspomnianej szkody ubezpieczyciel opłaci całkowity koszt kredytu. Co prawda całość wymaga podpisanie tzw. cesji, czyli zrzeknięcia się praw do odszkodowania na rzecz banku. Jednak mimo to istnieje szansa, o ile szkoda nie jest zbyt duża, na odzyskanie chociaż części całej sumy odszkodowania. Oczywiście mimo tego istnieje opcja na zakupienie dodatkowych rozszerzeń. W takim wypadku bank zwykle pozwala na wypłatę odpowiednich środków z nimi związanych. Warto jednak przemyśleć dokładnie dobór każdego rozszerzenia, ponieważ zwiększa to ogólny koszt ubezpieczenia, a sama kwota kredytu jest już dość spora. Więcej na temat ochrony od ognia, można znaleźć tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jak-ubezpieczyc-dom-lub-mieszkanie-od-ognia

Gdzie można znaleźć odpowiednie ubezpieczenie?

Znalezienie odpowiedniej ochrony nawet w przypadku samego ubezpieczenia od ognia, może być problematyczne. Na rynku istnieje wiele ofert, które skutecznie mogą skusić potencjalnego klienta. Niestety, w ten sposób można łatwo wpaść w pułapkę, której konsekwencją może być niepotrzebne przepłacenie lub napotkanie oszustów. W celu znalezienia odpowiednich ofert przydatnym narzędziem może się okazać porównywarka ubezpieczeń online. Działa ona na zasadzie prostego formularza, który należy wypełnić, aby strona mogła dostosować oferty jedynie znanych i cenionych towarzystw do indywidualnych potrzeb klienta. Wszystko jest darmowe, a dane są w pełni zabezpieczone, oraz nie są udostępniane żadnym firmom trzecim. Wejdź i dowiedz się więcej: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl

Zdjęcie główne: Ricardo Gomez AngelHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto inwestować w systemy nawadniające dla swojego ogrodu?
/
Czy warto inwestować w systemy nawadniające dla swojego ogrodu?
Odkryj zalety inwestowania w systemy nawadniające dla swojego ogrodu, jakie przyniosą one korzyści zarówno dla roślin, jak i dla Ciebie jako ogrodnika.
Jak wpływa dieta BARF na zdrowie i kondycję Twojego psa?
/
Jak wpływa dieta BARF na zdrowie i kondycję Twojego psa?
Podpowiadamy, jak skomponować dietę BARF dla psa, aby poprawić jego kondycję i zapewnić zdrowe życie. Dowiedz się więcej o korzyściach i zasadach diety naturalnej dla czworonogów.
<strong>Rezydencja Baboolal </strong>– amerykański sen w <em>Chapel Hill</em> z polskimi oknami
/
Rezydencja Baboolal – amerykański sen w Chapel Hill z polskimi oknami
Rezydencja Baboolal to połączenie wnętrza z przestrzenią ogrodu dzięki przeszklonej ścianie. Zobacz jak ten efekt udało się uzyskać projektantom.