Praktyczne aspekty wyboru mebli do małej jadalni

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mała jadalnia lub nawet jadalnia połączona z kuchnią, to wbrew pozorom dobre rozwiązanie, które umożliwia zastosowanie wielu nietypowych, a równocześnie atrakcyjnych rozwiązań. Dziś skupimy się na tych dotyczących mebli – jakie wybrać do małej jadalni?

Mała jadalnia, duży kłopot? Nie do końca!

Jest wiele powodów, dla których pokój jadalniany jest mniejszy: nie został uwzględniony w planach, wydzielono z niego dwa mniejsze pomieszczenia, mieszkanie od początku miało mały metraż. Najważniejsze to to, aby przewidzieć potencjalne problemy i zaradzić im już na poziomie aranżacji. W tym może pomóc dobór odpowiednich mebli. Na szczęście każdy Salon Meblowy Warszawa – a także w innych miastach! – bez problemu zaoferuje właściwe rozwiązania dla posiadaczy małych jadalni. Sprawdźmy, co warto uwzględnić przy zakupie mebli!

Praktyczne aspekty – liczba domowników

Wielkość rodziny ma znaczenie przede wszystkim dla wielkości mebli – inne będą minimalne wymiary stołu dla dwu– a inne dla rodziny pięcioosobowej. Może też okazać się, że wielkość stołu może zmieniać się ze względu na potrzeby domowników – np. do posiłku, przy którym zasiadają wszyscy, stół będzie musiał być większy niż do odrabiania lekcji przez samych uczniów. Wtedy warto zdecydować się na modele z dodatkowymi segmentami, chowanymi w stole podczas składania. To pozwoli zaoszczędzić miejsce, równocześnie nie zmniejszając komfortu biesiadników.

Podobnym rozwiązaniem jest podwieszany blat zamiast standardowego stołu. Przymocowany do ściany mebel pozwala na podniesienie do pionu i zwolnienie przestrzeni po zakończeniu jego użytkowania.

Czy mniej znaczy lepiej?

Niekoniecznie, choć we wnętrzach minimalistycznych ta zasada sprawdza się całkiem nieźle. Kluczem do właściwej odpowiedzi na to pytanie jest ilość przedmiotów, które chcemy przechowywać w mieszkaniu. Jeśli zależy nam np. na trzymaniu zastawy, sztućców, obrusów i serwet w jadalni, warto zainwestować w użyteczne meble do ich ekspozycji – jak półki i etażerki – lub przechowywania – jak szafki i komody. 

W niedużych jadalniach sprawdzą się raczej rozwiązania otwarte, podwieszane i przeszklone, które nie będą optycznie zajmować przestrzeni podłogi. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy dane rozwiązanie będzie odpowiednie do naszej aranżacji, jest jego zobaczenie. Salon Meblowy Poznań o dużej powierzchni najczęściej posiada ekspozycje, które prezentują przykładowe zastosowanie mebli z ich katalogu. To doskonały sposób na zobaczenie na własne oczy, jak dana półka, szafka czy witryna wpływają na postrzeganie przestrzeni.

Kolor ma znaczenie!

Oczywiście jasne wnętrza wydają się większe, ale kolor, a nawet materiał, z którego meble są wykonane, również wpływa na odbiór pokoju jako „jasnego” lub „ciemnego”. Do małych jadalni wybieraj meble malowane na biało bądź w ciepłych kolorach jasnego drewna. W przypadku mebli do przechowywania decyduj się na przeszklone fronty. Pamiętaj tylko, aby w takim wypadku utrzymać jako-taki porządek również wewnątrz mebla!

Fot.: Jonathan Borba/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tworzenie przytulnej atmosfery w domu – sekrety stylu hygge
/
Tworzenie przytulnej atmosfery w domu – sekrety stylu hygge
Poznaj tajniki stylu hygge, który tworzy przytulną atmosferę w domowych wnętrzach. Dowiedz się, jak proste metody i zmiany mogą wprowadzić komfort i odpoczynek do Twojego życia codziennego.
Jak turbowent TUV może poprawić efektywność twojego komina?
/
Jak turbowent TUV może poprawić efektywność twojego komina?
Odkryj, jak wykorzystanie turbowentu TUV może zwiększyć wydajność Twojego komina, zapewniając lepszą cyrkulację powietrza i efektywność ogrzewania.
Czym ozdobić ścianę?
/
Czym ozdobić ścianę?
Zastanawiasz się, jak możesz udekorować ściany w Twoim mieszkaniu? Przychodzimy z pomocą! Poznaj kilka naszych propozycji na piękne ozdoby ścienne.