Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Kiedyś jakby za karę, cały czas stawiano je w kącie. Teraz coraz chętniej wystawia się je na pierwszy plan. Mowa o takich produktach jak lampy stojące, o których nie warto zapominać podczas oświetlania przestrzeni swojego domu lub mieszkania. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej!
Omawiany rodzaj produktu idealnie nadaje się do salonu, sypialni, do korytarza. Lampy stojące podłogowe są bardzo uniwersalne, pasują niemalże do każdego wnętrza a ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Abażury dostępne są w wielu kształtach, wzorach i kolorach. Szczególnie „na topie” jest obecnie lampa stojąca z zielonym abażurem, która idealnie ożywia jasne przestrzenie i pięknie prezentuje się na przykład w drewnianych wnętrzach.
Z mody nie wychodzi również klasyczna lampa z czarnym abażurem, którą dopasować można niemalże do każdego koloru ścian. Czerń kojarzona jest głównie z elegancją, przez co wnętrze, w którym ją ustawimy nabierze nieco poważniejszego charakteru i dostojności.
Oświetlenie w stylu nowoczesnym króluje wśród wyborów konsumentów, zatem jeśli zależy Ci na oryginalności, postaw na lampę nawiązującą swoim stylem do przeszłości. Najlepszym wyborem będzie lampa stojąca retro, bądź z abażurem w stylu klasycznym. Uwagę warto zwrócić także na materiał z jakiego wykonana jest lampa.
Ładnym i przy tym ekologicznym wyborem będzie lampa drewniana reprezentująca często styl skandynawski.
Jeśli mimo długich poszukiwań idealnej lampy nie możesz znaleźć „tej jedynej”, warto zwrócić uwagę także na lampy z kloszami, których zaletą jest na przykład to, że o wiele łatwiej zadbać o ich czystość.
W świecie designu już od sporej ilości lat króluje styl loftowy. Te minimalistyczne rozwiązania stylizowane na pochodzące ze starych fabryk kochają zarówno projektanci wnętrz, jak i sami właściciele biur, mieszkań, domów, restauracji i wielu innych miejsc. Jako światło pomocnicze w takich przestrzeniach często używane są czarne lampy druciane. Wizualnie są one surowe i lekkie. Nie przytłaczają one przestrzeni, a raczej są jej wysmakowanym dodatkiem. Zobacz 3 modele, którymi stale interesują się klienci sklepu https://ardant.pl/lampy-podlogowe-stojace/, gdzie w katalogu znajduje się łącznie 500 lamp podłogowych.
Zacznijmy od projektu, który wizualnie został ocieplony poprzez dodanie do niego drewna. Model Candellux Berenita posiada czarną, stalową podstawę i nogę. Następny element to również stalowy klosz w formie koszyczka. Jako ramię użyto natomiast walca z jasnego drewna. Konstrukcja ma wysokość prawie półtorej metra (dokładnie: 1,44 metra), jej podstawa ma średnicę 23 centymetry, a w najszerszym miejscu szerokość to 28 centymetrów. W komplecie producent nie przewidział żarówki. Znajdziemy tu jednak oprawkę na żarówkę o dużym gwincie E27. Ważne, by jej moc nie przekraczała 60 wat liczonych dla żarówek tradycyjnych, co odpowiada około 7 wat dla żarówek ledowych. Warto podkreślić, że cały produkt jest dość lekki – waży 3,9 kilograma.
Druga z naszych propozycji ma formę klatki z grubych, czarnych, drucianych prętów. Ta stabilna konstrukcja nie posiada kloszy, tylko 2 oprawki na żarówki. By całość prezentowała się jak najlepiej, warto wybrać żarówki dekoracyjne, tak zwane żarówki Edison, które świecą ciepłym, bardzo relaksującym światłem. Pod kątem wysokości omawiany model jest dokładnie taki sam, jak model opisany wyżej (ma 1,44 metra). Jest on jednak nieco węższy, gdyż szerokość wynosi tu zaledwie 20 centymetrów. Tak mała podstawa sprawia, że to oświetlenie w kształcie sześcianu zmieścimy niemal wszędzie, nawet w bardzo małym pokoju.
Na koniec mamy dla Was propozycję o jeszcze bardziej oryginalnej formie. Są nią czarne druciane lampy podłogowe Lucide Esmee. Ich podstawa to trzy stalowe nogi złączone ze sobą pod kątem ostrym. Na ich szczycie umieszczono druciany klosz w kształcie walcowatej, wysokiej klatki, do której wkłada się żarówkę dekoracyjną E27 o mocy 60 wat lub mniejszej. Lampa Esmee jest o 1 centymetr wyższa od powyższych lamp (ma 145 centymetrów wysokości), jej maksymalna średnica to 31 centymetrów, a waga to 3,35 kilograma. Jeśli natomiast chodzi o włącznik, to znajduje się on bezpośrednio na przewodzie zasilającym.