Rozważasz zakup nieruchomości? Licytacje komornicze mogą być strzałem w dziesiątkę!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy inwestor chce, aby dokonywany przez niego zakup był atrakcyjny cenowo i spełniał określone wymagania. Nie inaczej jest w przypadku nieruchomości, które muszą wyróżniać się odpowiednim stanem technicznym, być usytuowane w dogodnej lokalizacji oraz nie mogą przytłaczać swoją ceną. Duży wybór obiektów zapewniają licytacje komornicze. Są one ciekawą alternatywą dla ogłoszeń prywatnych i ofert pośredników. Sprawdź, czy warto wziąć w nich udział!

Co kupisz na licytacji komorniczej nieruchomości?

Są na nich wystawiane przeróżne obiekty, między innymi:

  • domy i mieszkania,
  • hale przemysłowe i magazynowe,
  • budynki gospodarcze,
  • pensjonaty, hotele i kompleksowe ośrodki wypoczynkowe,
  • lokale usługowe przystosowane do prowadzenia działalności w różnych branżach.

Właśnie dlatego wielu inwestorów decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania – licytacje komornicze nieruchomości to propozycja zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Jak wziąć udział w licytacji?

Po zapoznaniu się z aktualnymi obwieszczeniami wybierz interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z komornikiem zajmującym się daną nieruchomością – umów się na spotkanie, aby obejrzeć obiekt, sprawdź jego stan techniczny i treść księgi wieczystej. Następnie wpłać wadium i zgłoś się na licytację w wyznaczonym terminie. Jeśli uda Ci się zaoferować najatrakcyjniejszą kwotę, zostaniesz nowym właścicielem nieruchomości. Wpłacona rękojmia będzie odliczona od pozostałej sumy, a całość musisz pokryć w ciągu dwóch tygodni od wezwania do zapłaty.

Czy warto kupować nieruchomości na licytacji komorniczej?

Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością gotówki, to z pewnością warto spróbować – nieruchomości są wystawiane na licytacjach w przystępnych cenach wywoławczych. W pierwszym terminie jest to 3/4 oszacowanej wartości rynkowej, w drugim 2/3. Istnieje zatem szansa na atrakcyjny zakup, choć ostateczna cena uzależniona jest od liczby zainteresowanych oraz składanych przez nich ofert.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fototapety do pokoju młodzieżowego – co jest modne?
/
Fototapety do pokoju młodzieżowego – co jest modne?
Fototapety to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w prosty sposób odmienić każde wnętrze.
Jak zrobić <strong>karmel</strong>? Domowy sposób
/
Jak zrobić karmel? Domowy sposób
Przygotowujesz efektowny tort lub deser i szukasz dekoracji? A może masz ochotę na słodki karmel w domowym wydaniu? Mamy na niego sprawdzony przepis, sprawdź go razem z nami.
Jak pielęgnować meble, aby służyły przez następne lata?
/
Jak pielęgnować meble, aby służyły przez następne lata?
Poznaj sprawdzone metody pielęgnacji mebli, które zapewnią im długowieczność i zachowaną świeżość. Cenne wskazówki dla miłośników domowego komfortu.