Jakie dekoracje wprowadzą świąteczny nastrój?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Święta minęły, ale być może dla Ciebie świąteczny okres wcale się nie skończył? Niektórzy uwielbiają klimat, który przynosi ze sobą Boże Narodzenie – zapach pierniczków i choinki, mróz i wcześnie zaczynające się wieczory, rodzinne spotkania i prezenty. Z roku na rok w grudniu jest jednak coraz mniej śniegu i ciężko doświadczyć „prawdziwej zimy”. Dlatego kiedy zaczynają się styczniowo-lutowe mrozy, niektórzy pragną wrócić do magii świąt.

Jakie dekoracje sprawią, że wróci do Ciebie magia Bożego Narodzenia?

Nie wszystkie dodatki nadają się do ozdabiania mieszkań i domów po okresie świąt Bożego Narodzenia. Wiszące w oknach gwiazdy i czerwoni Mikołaje zdecydowanie powinni poczekać na kolejny grudzień. Jest jednak kilka rzeczy, dzięki którym możesz wydłużyć nieco świąteczny okres. Przykładem mogą być chociażby lampki choinkowe, które wciąż jeszcze kupisz na stronie: https://www.sternhoff.pl/178-lampki. Kolorowe światełka mogą ozdabiać Twój pokój, okna lub kominek cały rok. Jeżeli zdecydujesz się na jednokolorowy sznur lampek, na przykład takich, które będą świecić na biało lub złoto, z pewnością znajdziesz dla nich miejsce w swoim salonie. Późnymi wieczorami będą one wprowadzać przyjazną atmosferę i pozwolą Ci rozproszyć półmrok swoim ciepłym światłem. Aby zupełnie wrócić do klimatu świąt, możesz również umieścić nad kominkiem lub na stole ozdoby z gałęzi iglastych drzew. Bombki lub typowo bożonarodzeniowe motywy raczej już się nie sprawdzą, ale kto może zabronić Ci upiec ciasta piernikowego lub wysuszyć pomarańczy?

Świąteczna atmosfera w czasie zimowych wieczorów

Brakuje Ci magii świąt podczas długich, ciemnych wieczorów? Za oknem pada śnieg i wyje wiatr, a Ty chcesz jeszcze przez chwilę poczuć atmosferę Bożego Narodzenia? Koniecznie wyposaż się w gruby, ciepły koc, wełniane skarpetki, duży kubek i ciekawą książkę lub wciągający serial. Z takim zestawem możesz przesiedzieć na ulubionym fotelu lub kanapie cały wieczór. Zrób sobie kawę, gorącą czekoladę z piankami albo herbatę z aromatami świąt (świetnie sprawdzą się suszone jabłko, suszona pomarańcza, cynamon i liofilizowana malina). Włącz ulubiony film albo otwórz książkę i pogrąż się w klimatycznej przyjemności. Jeśli masz taką możliwość, zapal świeczkę – najlepiej postaw na aromat drzew iglastych, cynamon z jabłkiem albo słodką wanilię. Te zapachy nie tylko umilą Ci relaks, ale także ponownie wprowadzą Cię w atmosferę świąt.

Nie zapomnij o tych elementach

Poza świąteczną aranżacją, niebagatelnym elementem, który z pewnością zadecyduje o atmosferze, jest muzyka. Jeżeli pragniesz przywrócić magię świąt w swoim salonie, koniecznie przygotuj świąteczną składankę, która pozwoli Ci przenieść się do czasu poszukiwania prezentów, pieczenia i gotowania potraw wigilijnych oraz sprzątania domu – ale bez tych wszystkich czynności! Tak jak wspomnieliśmy wyżej, warto zadbać również o aromatyczny zapach, a dodatkowym atutem będą z pewnością dźwięgi rozpalonego kominka. Jeśli więc masz w salonie kominek, nie wahaj się rozpalić w nim ognia, by wesprzeć powrót świątecznego klimatu!

Fot.: Alisa Anton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy odpowiednia aranżacja pokoju wpływa na jakość snu?
/
Czy odpowiednia aranżacja pokoju wpływa na jakość snu?
Dowiedz się, jak odpowiednie ustawienie mebli i wybór kolorów w sypialni mogą poprawić jakość Twojego snu. Uwzględnij te porady we wnętrzarstwie, aby lepiej odpoczywać i obudzić się w pełni wypoczętym.
Jak wybrać doskonały materac dla zdrowego snu i komfortu kręgosłupa?
/
Jak wybrać doskonały materac dla zdrowego snu i komfortu kręgosłupa?
Dowiedz się jak odpowiednio dobrany materac może wspomóc zdrowy i komfortowy sen, jednocześnie dbając o kondycję Twojego kręgosłupa.
Jak działają systemy redukcji emisji spalin w samochodach diesel?
/
Jak działają systemy redukcji emisji spalin w samochodach diesel?
Poznaj nowoczesne technologie i metody stosowane w samochodach z silnikiem diesla, aby zoptymalizować procesy spalania i zminimalizować emisję spalin.