Aranżacja gabinetu w domu. Urządzamy stylowe biuro

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze urządzone miejsce do pracy w domu może sprawić, że będziemy efektywniejsi. W dobie pracy zdalnej coraz więcej osób decyduje się na przeznaczenie jednego pokoju na gabinet lub biuro. Osoby, które nie mają tyle miejsca, mogą wyznaczyć  małą przestrzeń na ergonomiczne stanowisko do pracy biurowej. Jak urządzić gabinet w domu, aby był praktyczny, a jednocześnie stylowy?

domowe biuro
Photo by freepik from Freepik.com

Praca w domu nie należy do prostych zadań. Wokół nas jest wiele rozpraszaczy, które utrudniają nam pracę. Warto stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która będzie sprzyjała skupieniu i koncentracji na zawodowych obowiązkach. Warto wybrać ergonomiczne meble, które nie będą powodować bólów pleców i odcinka szyjnego. Przestrzeń w gabinecie powinna być dostosowana do rodzaju pracy, jaką wykonujemy. Inaczej wyglądać będzie biuro osoby, która tworzy strony internetowe, a inaczej psychoterapety, który przyjmuje w gabinecie klientów. 

Jak urządzić gabinet w domu? 

Własny gabinet w domu to świetny pomysł, jeśli pracujemy zdalnie lub po prostu potrzebujemy odizolowanej przestrzeni, w której będziemy mogli się skupić. To też znakomite miejsce dla osób, które wykonują pracę artystyczną, np. pisarze, ilustratorzy czy kompozytorzy, którzy w trakcie tworzenia muszą mieć spokój i ciszę. Znakomicie jeśli aranżacja domowego biura sprawia, że jesteśmy kreatywni i zmotywowani do pracy. Warto dopasować styl gabinetu do indywidualnych preferencji i własnej estetyki. 

domowe biuro
Photo by freepik from Freepik.com

Przed przystąpieniem do urządzania gabinetu warto dobrze rozplanować pracę, zwracając szczególną uwagę na ilość miejsca, jakim dysponujemy. Gabinet powinien być przede wszystkim miejscem praktycznym i funkcjonalnym. Warto umieszczone w nim rzeczy utrzymywać w porządku dzięki organizatorom, schowkom i szufladom. Najważniejszym elementem gabinetu jest biurko oraz krzesło do pracy. 

>> Przeczytaj także: Jak wybrać pokój na domowe biuro?

Najlepiej, aby biurko stało bokiem do okna. Dzięki temu promienie słoneczne nie będą przeszkadzać nam pracy i nie będą odbijać się od ekranu komputera. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet lub żaluzji. Ważnym aspektem jest odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenia. W jasnych pokojach zazwyczaj pracuje nam się lepiej. Dobrze jeśli nasze biuro będzie oddalone od kuchni i salonu, aby nie docierały do nas hałasy i rozmowy pozostałych domowników. Nie każdy ma tyle pokoi w domu, aby pozwolić sobie na wyizolowanie jednego pomieszczenia na gabinet. Warto wówczas zrobić sobie kącik do pracy, np. wstawiając biurko do sypialni. Mini biuro warto oddzielić od reszty pokoju. Możemy użyć do tego parawanu lub zastosować odpowiedni układ mebli. 

Jak wybrać biurko do gabinetu? 

Centralnym punktem gabinetu jest zazwyczaj biurko, na którym możemy postawić komputer, oraz pozostałe narzędzia do pracy. Wybór mebli biurowych w dużej mierze zależy od tego, jakie mamy potrzeby i jak dużo miejsca potrzebujemy. Niektórym wystarczy jedynie niewielki blat, inni potrzebują dużego biurka z wieloma szufladami oraz regałów, na których będą mogli trzymać segregatory z dokumentami. Zarówno biurko, jak i krzesło powinny być komfortowe i zgodne z rekomendacjami ergonometrii dotyczącej miejsca pracy. Pozwoli to zminimalizować wysiłek, zredukować uczucie zmęczenia oraz zapewni swobodę ruchów w czasie wykonywania pracy.

Ciekawym rozwiązaniem do biura będzie biurko z regulowanym blatem, które pozwoli dostosować jego wysokość do naszych potrzeb. Niektórzy specjaliści twierdzą, że warto zrezygnować ze statycznej pracy siedzącej na rzecz możliwości zmiany pozycji w ciągu dnia. Poza biurkiem warto mieć wygodne krzesło biurowe, które będzie odpowiednio podpierało nasze plecy i szyję. Polecamy model z podłokietnikami oraz możliwością regulacji wysokości siedziska. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pomysły na urządzenie <strong>sypialni z toaletką</strong>
/
Pomysły na urządzenie sypialni z toaletką
Sypialnia to idealne miejsce na toaletkę. Jaki jednak model wybrać, żeby pasował do wnętrza?
Palenisko ogrodowe – niezbędny element dla miłośników ogniska na świeżym powietrzu
/
Palenisko ogrodowe – niezbędny element dla miłośników ogniska na świeżym powietrzu
Palenisko ogrodowe to coraz popularniejszy element wyposażenia ogrodów.
Kreowanie przytulnej atmosfery: sekrety aranżacji salonu
/
Kreowanie przytulnej atmosfery: sekrety aranżacji salonu
Odkryj jak przekształcić swój salon, by stał się miejscem pełnym przytulności i ciepła. Poznaj sekrety aranżacji wewnętrznej, które pomogą Ci wykreować idealne miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi.