Plaga szczurów – co możesz zrobić, aby ją opanować?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szczury to szkodniki, które potrafią wyrządzić duże szkoda, gdy dostaną się do naszego domu. Są to gryzonie dość inteligentne, co dla człowieka może być niemałą przeszkodą. Ze względu na ich spryt, trudne jest skuteczne pozbycie się szkodnika. Są jednak sposoby, które pozwalaja na unicestwienie niechcianych gości.

Częste wpisywanie w wyszukiwarkę internetową haseł takich jak dezynsekcja Kraków, czy też deratyzacja Radom świadczy o tym, że szkodniki potrafią niespodziewanie zaatakować, niezależnie od miejsca zamieszkania. Szczególnie szkodliwe są szczury. Gryzonie mogą atakować inne zwierzęta hodowlane, przegryzać instalacje elektryczne oraz konstrukcje budowlane, a nawet być zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Jeżeli jednak szybko podejmiemy działanie, jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się niechcianych gości.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z firmą, która zajmuje się ddd. Specjaliści będą wiedzieli, którą z metod pozbycia się szczurów wykorzystać, by była ona skuteczna. Nie będziemy musieli martwić się ewentualnym sprzątaniem, czy też odpowiednim doborem środków, gdyż wszystko wykonają za nas specjaliści.

Sposoby na wytępienie szczurów

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają nam w uporaniu się z niechcianymi szkodnikami. Są to m.in. różnego rodzaju pułapki, chwytaki oraz lepy. W ostateczności, możemy również skorzystać z gotowej trucizny. Należy jednak pamiętać, by nie stosować ich w miejscach, gdzie przebywają dzieci lub inne zwierzęta. W ich skład wchodzi substancja aktywna, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za śmierć szczura przez krwotok wewnętrzny; substancja mumifikująca, mająca na celu zasuszenie zwłok gryzonia oraz bitrex, czyli substancja gorzka, która ma na celu zniechęcenie innych zwierząt do przypadkowego spożycia trucizny. Trutki najczęściej mają postać pasty, granulatu lub kostki.

Odstraszacze szczurów

Jeżeli nie chcemy posuwać się do ostateczności i nie wyrządzać szczurowi krzywdy, możemy zastosować odstraszacze, które zniechęcą gryzonia do ponownej wizyty. Świetnie sprawdzają się metalowe klatki z opadającymi ściankami lub plastikowe tunele z zapadniami. Większość tego typu chwytaczy działa w podobny sposób: do środka wkładamy pokarm, który zachęci szczura do wejścia do środka, a gdy to nastąpi, klatka zamyka się. Dzięki temu możemy wywieźć gryzonia daleko od naszego domu, np. do lasu lub na łąkę, bez żadnej szkody dla jego zdrowia i życia. Pamiętajmy, by było to miejsce oddalone od innych zabudowań.

Skuteczne w przeganianiu szczurów są również odstraszacze elektroniczne. Urządzenia tego typu wytwarzają dźwięki o częstotliwości 25-65 kHz, które powodują u gryzoni ból i negatywną reakcję układu nerwowego. Niestety szczury są zwierzętami o szybkich zdolnościach adaptacyjnych, przez co z czasem mogą stać się odporne na tego typu pułapki.

Fot.: Rudy and Peter Skitterians/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Mieszkanie za odstępne</strong> – jak kupić i ubezpieczyć?
/
Mieszkanie za odstępne – jak kupić i ubezpieczyć?
Rynek wynajmu mieszkań jest bogaty w oferty, które uwzględniają podpisanie umowy i wnoszenie opłat za czynsz, rachunki oraz kwotę najmu uiszczane co miesiąc na rzecz właściciela nieruchomości.
TOP 5 pomysłów na prezent dla fanki gotowania! Sprawdź je!
/
TOP 5 pomysłów na prezent dla fanki gotowania! Sprawdź je!
Sprawdź listę tych niezawodnych propozycji na prezent, które każdej z obdarowanych osób przydadzą się w kuchni i jadalni.
Jak prawidłowo dobrać dekoracje do diamentowych gałązek naszej choinki?
/
Jak prawidłowo dobrać dekoracje do diamentowych gałązek naszej choinki?
Poznaj tajniki wyboru idealnych dekoracji do diamentowych gałązek choinki. Wzmacniamy świąteczny klimat w Twoim domu dzięki odpowiednim ozdobom.