Jacuzzi w ogrodzie. Koszty i instalacja, co musisz wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jacuzzi w przydomowym ogrodzie to świetny sposób na stworzenie prywatnej mini strefy SPA. Z jakim wydatkiem należy się liczyć i co warto wiedzieć przed zakupem danego modelu jacuzzi? 

Dlaczego warto kupić jacuzzi do ogrodu? Zalety wanny zewnętrznej

Jacuzzi ogrodowe może być relaksującą formą wypoczynku dla całej rodziny. Wanna z hydromasażem nie tylko pozwala na odprężenie i zniwelowanie stresu, ale też wykazuje szereg właściwości fizjoterapeutycznych. Decydując się na zakup jacuzzi, możemy:

  • zmniejszyć uciążliwy ból pleców, 
  • pobudzić krążenie,
  • zniwelować obrzęki kończyn,
  • złagodzić ból mięśni i stawów,
  • dotlenić i ujędrnić skórę,
  • zwalczyć bezsenność.

Instalacja jacuzzi ogrodowego – co trzeba wiedzieć przed montażem?

Planując montaż  wanny z hydromasażem przeznaczonej do zastosowań zewnętrznych, musimy przeanalizować kwestie związane z jej dostawą na naszą posesję. Ustalmy, w które miejsce może podjechać samochód ciężarowy i upewnijmy się, czy będzie miał wystarczająco dużo przestrzeni na rozładunek. Zastanówmy się, ile osób będzie potrzebnych do przeniesienia jacuzzi, zapytajmy dostawcę, czy dysponuje wózkiem lub kółkami transportowymi, dzięki którym transport wanny będzie łatwiejszy. 

Pamiętajmy, że jacuzzi ogrodowe powinno być umiejscowione na stabilnym i równym podłożu (nie powinien być to silnie nasłoneczniony zakątek ogrodu). Jeśli planujemy zagłębić wannę w gruncie, musimy uwzględnić czynniki, takie jak poziom wód gruntowych, łatwy dostęp do podzespołów, czy sposób wchodzenia do jacuzzi przez użytkowników. Podpięcie wanny ogrodowej pod oddzielny obwód elektryczny powinien wykonać elektryk z uprawnieniami – nie róbmy tego na własną rękę.

Całoroczna wanna z hydromasażem do ogrodu – ile kosztuje jacuzzi ogrodowe?

Jacuzzi ogrodowe nie jest tanim urządzeniem, na które może pozwolić sobie każdy posiadacz działki. Cena wanny zewnętrznej zaczyna się od około 20 000 złotych. Najnowocześniejsze modele jacuzzi adresowane do najbardziej wymagających użytkowników i mogą kosztować nawet 100 000 złotych. Im droższe jacuzzi, tym jest wykonane z lepszych materiałów, ma więcej przydatnych funkcji i może posłużyć nam przez wiele lat. Kolejny wydatek to instalacja (ustalana indywidualnie z wykonawcą). Warto oddać to zadanie w ręce specjalistów. 

Co ma wpływ na cenę jacuzzi ogrodowego?

Jak już wspomnieliśmy, im więcej udogodnień ma wanna zewnętrzna do ogrodu, tym jest droższa. Wiele osób zastanawia się, jakie elementy wyposażenia mogą podbić koszt zakupu jacuzzi. Z pewnością jest to:

  • liczba pomp i dysz wodnych,
  • zewnętrzne systemy filtracji,
  • rodzaj oświetlenia,
  • liczba miejsc siedzących,
  • funkcje dodatkowe np. aromaterapia, 
  • system z głośnikami,
  • sieć WiFi,
  • panel jacuzzi ogrodowego,
  • długość gwarancji.

Koszty eksploatacji jacuzzi w ogrodzie

Korzystanie z ogrodowego jacuzzi wiąże się z wyższymi rachunkami za prąd i wodę (o około 150-200 złotych miesięcznie). Ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej filtracji wody i jej temperatury, wanna zewnętrzna pracuje przez całą dobę. Należy pamiętać również o regularnym serwisie oraz czyszczeniu jacuzzi (przynajmniej raz w miesiącu). Cena chemii basenowej (zestawu startowego) zależy od danego producenta, zwykle jest to wydatek rzędu 100-200 złotych. Mimo kosztów dodatkowych każdy kto posiada jacuzzi ogrodowe, jest zadowolony z poczynionej inwestycji. Czy może być coś przyjemniejszego od odprężenia, jakie oferują dysze masujące i ciepła woda w otoczeniu zieleni i towarzystwie najbliższych osób?

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom zdecydujecie się na zakup wanny zewnętrznej, która będzie główną atrakcją przydomowego ogrodu, miejscem spotkań z przyjaciółmi i rodziną.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ron Lach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzenia kuchenne dla gastronomii
/
Urządzenia kuchenne dla gastronomii
Zastanawiasz się, jakie urządzenia dla gastronomii najlepiej sprawdzą się w Twojej restauracji? W artykule polecamy funkcjonalne sprzęty.
Styl japandi w łazience – czym się charakteryzuje?
/
Styl japandi w łazience – czym się charakteryzuje?
Styl japandi jest połączeniem dwóch popularnych trendów w designie wnętrz - japońskiego minimalizmu i skandynawskiej prostoty.
Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać
/
Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać
Dowiedz się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje kołder oraz która z nich sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni!