Co to jest aktówka?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aktówka już z samej nazwy kojarzy nam się z aktami i innymi ważnymi dokumentami. Choć faktycznie może służyć jako idealna galanteria do przechowywania takich rzeczy, nie oznacza to, że aktówkę mogą nosić przy sobie tylko prawnicy, biznesmeni czy lekarze.

Spis treści

Męskie aktówki skórzane – styl i elegancja na co dzień

Aktówka skórzana to zdecydowanie jedna z najbardziej eleganckich i stylowych toreb męskich. Dzięki swoim kształtom i rozmiarowi pozwala na bezpiecznie i wygodne przechowywanie oraz przenoszenie ważnych dokumentów, ale także innych przedmiotów, które wielu mężczyzn na co dzień trzyma w kieszeniach – kluczy, portfela czy telefonu. Skórzana aktówka męska oprócz tego, że pomieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, wygląda stylowo i elegancko. Ale czy to oznacza, że można ją nosić tylko do garnituru czy stroju zawodowego? Bynajmniej! Dostępne obecnie modele aktówek męskich to coraz częściej fasony casualowe, na przykład, gdy wykonane są ze skóry zamszowej lub posiadają wygodne uchwyty i dodatkowy pasek bądź kieszonki. Dzięki temu świetnie komponują się nawet z lnianą koszulą i jeansami.

Damskie aktówki skórzane – idealny dodatek do stylizacji

Choć aktówki głównie kojarzą nam się z poważnymi mężczyznami, coraz częściej są wybierane także jako dodatek do damskich stylizacji. Do czego mogą służyć aktówki damskie? Z pewnością nie obejdzie się bez nich żadna kobieta sukcesu! Aktówka skórzana to fason torby, który idealnie nadaje się do przechowywania ważnych dokumentów, a zarazem stanowi świetne uzupełnienie zarówno bardziej formalnej, jak i casualowej stylizacji. Tak naprawdę, aktówka damska sprawdzi się nie tylko do pracy. Dzięki temu, że bez problemu pomieści format A4, wykorzystasz ją także na studiach czy w wielu innych sytuacjach. Coraz częściej skórzane aktówki z powodzeniem zastępują klasyczne torebki – są równie wygodne i stylowe, a na dodatek wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Aktówki ze skóry – jaki model wybrać?

Jeśli chodzi o męskie aktówki skórzane, najbardziej klasyczną propozycją jest oczywiście czarna skóra licowa. Taka minimalistyczna torba pasuje zarówno do garnituru, jak i mniej oficjalnego outfitu – jest uniwersalna i elegancka. Brązowa aktówka będzie idealnym wyborem na wiosnę i lato jako dodatek do brązowych butów. Jeśli jednak lubisz wygodę i praktyczne rozwiązania, postaw na aktówkę z uchwytami oraz regulowanym paskiem, który umożliwia noszenie teczki na ramieniu. Posiada ona dodatkowe kieszonki z przodu, dzięki którym bez problemu uporządkujesz wszystko to, co chcesz mieć pod ręką. Wybór damskich aktówek skórzanych jest już nieco większy, ponieważ występują one w coraz odważniejszej kolorystyce. Oczywiście czerń czy brąz to uniwersalna propozycja wpisująca się w każdy dress code, ale jeśli lubisz się wyróżniać, postaw na camelową lub zieloną aktówkę, która doda lekkości każdej stylizacji. Dzięki wewnętrznym kieszonkom i przegródkom oraz wygodnemu paskowi aktówka z powodzeniem zastąpi na co dzień Twoją torebkę.

Fot.: wojewodzic.com.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wynajem mieszkania 2 pokojowego w Krakowie – jak znaleźć idealne mieszkanie?
/
Wynajem mieszkania 2 pokojowego w Krakowie – jak znaleźć idealne mieszkanie?
Kraków to piękne miasto, które przyciąga turystów z całego świata. Jednak nie tylko turystom warto tutaj przyjechać – miasto oferuje również wiele możliwości rozwoju zawodowego oraz edukacyjnego.
Jak wybrać idealną umywalkę nablatową do Twojej łazienki?
/
Jak wybrać idealną umywalkę nablatową do Twojej łazienki?
Odkryj kluczowe kryteria wyboru idealnej umywalki nablatowej, które pomogą Ci stworzyć komfortowe i stylowe środowisko łazienkowe.
Fotele biurowe Katowice: jak wybrać idealne fotele do naszego biura
/
Fotele biurowe Katowice: jak wybrać idealne fotele do naszego biura
Praca biurowa uchodzi za lekką, co nie jest do końca prawdą. Z pewnością jest mniej obciążająca dla naszego organizmu niż praca na budowie, jednak cały czas niesie ze sobą zagrożenia.