Biokominki i kominki elektryczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biokominki i kominki elektryczne sprawdzają się w miejscach, w których nie ma możliwości podłączenia prawdziwego kominka. Popularnością cieszą się m.in. biokominki opalane ekologicznym i nietoksycznym paliwem w postaci płynnej, do którego można dobrać akcesoria wpływające na stworzenie przytulnej atmosfery w pomieszczeniu. W każdym wnętrzu, na ścianie, na środku pokoju bądź w miejscu po prawdziwym kominku da się postawić kominek elektryczny. Jego największe atuty to łatwa obsługa, energooszczędność oraz możliwość korzystania bez podłączania systemów wentylacji.

Biokominki i kominki na biopaliwo

Biokominki gwarantują bezproblemową obsługę – wystarczy napełnić palnik bioetanolem i zapalić paliwo zapalniczką. Nie wiąże się to z ryzykiem ubrudzenia rąk. Urządzenie nie generuje też sadzy ani popiołu. Da się je wygasić w każdej chwili poprzez przeciągnięcie pokrywy nad ogniem przy pomocy dołączonych rączek. To najprostszy sposób, by cieszyć się prawdziwym ogniem w domowym zaciszu. Biokominki nie wymagają dostosowywania domu i wydawania majątku, a jednocześnie zapewniają przyjemne ciepło. Nie ma konieczności dodatkowych instalacji, dlatego można je z łatwością przenieść w trakcie przeprowadzi czy zmiany aranżacji wnętrza. Urządzenia te są w pełni przyjazne środowisku. Ich użytkowanie nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych ani szkodliwych pyłów. Podczas spalania generują dwutlenek węgla i parę wodną, które człowiek naturalnie wdycha w procesie oddychania. Biopaliwo produkuje się z materiałów organicznych, np. kukurydzy, ziemniaków czy celulozy. To odnawialne źródło energii ulegające biodegradacji i niewytwarzające szkodliwych oparów.

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne zastępują tradycyjne w tych wnętrzach, w których nie ma wentylacji i komina do odprowadzenia spalin. Są lekkie, estetyczne i oszczędne. Nie wytwarzają prawdziwego ognia, a jedynie jego obraz. Ich zaletą jest energooszczędność i wydajność. Montuje się w nich diody LED, które dzięki swojej żywotności wpływają na obniżenie kosztów eksploatacji. To także rozwiązanie ekologiczne. Z urządzenia można korzystać przez cały rok, również bez funkcji grzania. Stworzenie przytulnego klimatu we wnętrzu jest możliwe bez użycia drewna. Powietrze pozostaje ciepłe i czyste. Kominek elektryczny nie generuje sadzy, jest bezpieczny dla wszystkich, także alergików oraz łatwy w obsłudze. Opisywane produkty można znaleźć w ofercie sklepu https://www.komineo.pl/.

Fot.: Maurice Sahl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kolekcja <strong>Stripes Black</strong> od La Mania Home. <em>Ponadczasowa klasyka</em>
/
Kolekcja Stripes Black od La Mania Home. Ponadczasowa klasyka
Miłośnicy designu, w którym współczesność łączy się z klasyką nie mogą przegapić tej kolekcji.
<strong>Ogród z huśtawką.</strong> Inspiracje i pomysły na modny wystrój
/
Ogród z huśtawką. Inspiracje i pomysły na modny wystrój
Huśtawka może być tym elementem ogrodu, który zainspiruje Cię do stworzenia wyjątkowej aranżacji. Oto kilka pomysłów na efektowny wystrój w ogrodzie.
Profesjonalne maszyny do czyszczenia wnętrz
/
Profesjonalne maszyny do czyszczenia wnętrz
Profesjonalne sprzątanie jest konieczne w budynkach i pomieszczeniach publicznych oraz w wielkopowierzchniowych placówkach i sklepach. Oto urządzenia służące do czyszczenia dużych przestrzeni.