Co warto wiedzieć o odpływach liniowych?

0
534
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Masz w planach remont łazienki? Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie liniowego odpływu prysznicowego. 

Armatura łazienkowa to niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają bardziej efektywne wykorzystanie sprzętu i oszczędność w zużywaniu wody. Warto inwestować w instalacje odpływowe do łazienki, które wyróżnia ponadczasowy design oraz funkcjonalność. Szeroki wybór armatury w różnym stylu pozwala także na dopasowanie wyposażenia do wymarzonej aranżacji i zachowanie spójności wystroju. 

Wysoka przepustowość i funkcjonalność

Odpływy liniowe zapewniają duży komfort użytkowania, ponieważ wyróżnia je minimalizm i łatwość w czyszczeniu. Odwodnienia łazienkowe tego rodzaju zazwyczaj są wykonywane z wysokiej jakości certyfikowanej stali nierdzewnej, która charakteryzuje się odpornością na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Przykładowo odpływ liniowy 90 cm ma grubość  1,5 mm i został poddany procesowi wytrawiania w kwasie azotowym, co pozwoliło zwiększyć jego trwałość i wydłużyć eksploatację. Specjalna powłoka odpływu zmniejsza przywieranie zanieczyszczeń, zapobiegając rozwojowi bakterii i grzybów. 

Różne konfiguracje stylistyczne

Przy wymianie armatury łazienkowej, warto zadbać, żeby wszystkie elementy były spójne, jeśli chodzi o styl i wykończenie. Odpływy liniowe można bez trudu dopasować do baterii czy innych części wyposażenia. Popularny odpływ liniowy 80 cm dostępny jest w następujących wariantach kolorystycznych: czerń, srebro, miedź czy złoto, zarówno w wersjach matowych, jak i z połyskiem.

Wygodny montaż

Nowoczesne odwodnienia łazienki, takie jak odpływ liniowy 70 cm, stanowią uniwersalne rozwiązanie w różnych warunkach wnętrzarskich. Dzięki optymalizacji odpływów liniowych możliwy jest ich montaż także w miejscach, gdzie nie można wykonać  głębokiego wykopu w podłodze, na przykład w cienkich stropach. Instalacja odpływowa wyposażona jest również w maskownicę, którą można regulować, jeśli chodzi o wysokość względem koryta, co umożliwia idealne dopasowanie maskownicy do powierzchni podłogi. Dużą popularnością cieszą się także modele syfonów pozbawione plastikowych elementów i sitek, dzięki czemu instalacja kanalizacyjna łatwo nie zapycha się zanieczyszczeniami. 

Fot.: Abigail Lynn/unsplash.com

Zostaw komentarz

Więcej newsów