Luksusowe meble z drewna – jaki rodzaj wybrać?

0
749
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz ponadczasowych mebli, wyprodukowanych z materiałów wysokiej jakości? Przeczytaj, co wziąć pod uwagę przy zakupie wyposażenia do domu.

Co świadczy o tym, że uznajemy meble za luksusowe? Przede wszystkim wiąże się to z wysoką jakością surowca, niepowtarzalnym designem czy ponadczasową formą mebli. Warto inwestować w wyposażenie od renomowanych firm, których produkty zachwycają trwałością i dbałością o detal. 

Zalety drewna

Świetną inwestycją są przede wszystkim meble naturalne, a zwłaszcza modele drewniane, wykonane ręcznie z wysoką precyzją. Drewno starzeje się w piękny sposób, jest trwałe i ponadczasowe. Meble wykonane z tego surowca świetnie sprawdzają się w typowo skandynawskich i minimalistycznych wnętrzach, ale mogą stanowić także uzupełnienie salonu urządzonego w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym. Warto inwestować w proste formy i stonowane kolory, które gwarantują pełną dowolność aranżacyjną i będą uniwersalne przez wiele lat. Dobrze jest również inwestować w produkty, które są oznaczone certyfikatem FSC, świadczącym, że drewno zostało pozyskane bez naruszania przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

Meble z drewna orzechowego 

Drewno orzechowe jest wysoko cenione w branży meblarskiej i wnętrzarskiej ze względu na swoją szlachetność i uniwersalność. Jeśli cenisz sobie wysokie walory estetyczne, to warto wybrać meble wykonane z orzecha włoskiego lub amerykańskiego. Powierzchnia drewna orzechowego jest łatwa w obróbce, dobrze przyjmuje też lakiery i bejce. Jeśli jednak planujesz wykorzystać meble z tego rodzaju drewna na zewnątrz, nie zapominaj o impregnacji, która pozwoli zabezpieczyć meble przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, działaniem wilgoci czy rozwojem grzybów i szkodników.

Drewno dębowe

Wiele osób ceni sobie drewno dębowe, ponieważ ten rodzaj z upływem lat nabiera szlachetności. Głęboki kolor i piękne usłojenie sprawiają, że drewno przybiera we wnętrzu zarówno przytulny, jak i elegancki charakter. Dużą zaletą mebli dębowych jest także odporność na odkształcenia i uniwersalność, która sprawia, że artykuły meblowe odnajdują się w różnych stylach wnętrz. Można je zastosować m.in.: w gabinetach, biurach, salonach, jadalaniach czy stylowych sypialniach.

Meble z drewna mango

Świetną alternatywą mogą być także naturalne, drewniane meble z mangowca, które charakteryzują się funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Ciepły, lekko pomarańczowy odcień mebli wykonanych z tego drewna wyróżnia się spośród innych, co pozwala stworzyć niebanalną aranżację w domu. Tego rodzaju meble zachwycą zwłaszcza miłośników stylu kolonialnego, retro czy boho. Warto zainwestować w modele z litego drewna mango, które zostały  zrobione własnoręcznie przez indyjskich rzemieślników. Meble wysokiej jakości, pochodzące z surowców z legalnych plantacji znajdziesz na stronie: https://greywood.pl/produkty/meble-naturalne/meble-z-drewna-mangowca,2,158

Fot.: Annie Spratt/unsplash.com

Zostaw komentarz

Więcej newsów