Fotel RM56 Vzór – ponadczasowa klasyka polskiego designu

0
1312
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
projekty foteli

Legendarny koncept od lat 50. zachwyca i wciąż jest pożądanym meblem przez wielu wielbicieli sztuki, ale też przez laików wnętrzarskich. Mowa oczywiście o projekcie marki VZÓR. Zobacz, w czym tkwi ich sekret. 

Słynny pomysł na modny fotel RM56 należy do profesora Romana Modzelewskiego. Model ten reprezentuje jeden z pierwszych przykładów zastosowania plastycznych właściwości płyty w polskim meblarstwie. Prototyp wykonany był z metalu. Doczekał się II nagrody w kategorii mebli indywidualnych na II Ogólnopolskiej Wystawie Architektury Wnętrz w Warszawie w roku 1957. Obecnie fotel ten można kupić w różnych kolorach i formach. Firma VZÓR rozszerzyła również dostępny asortyment, w ofercie oprócz foteli posiadają też stoły, komody, półki i wiele więcej. Wszystkie produkty w estetyce przypominają kultowy fotel.

Ile kosztuje popularny fotel RM56?

W zależności od wariantu koszt tego cuda waha się w granicy od 1500 zł do 1800 zł. Oczywiście możesz spotkać tańsze okazje, np na aukcjach internetowych lub w komisach. Są to produkty z drugiej ręki, lecz jeżeli były odpowiednio użytkowane, to ich wykonanie jest na tyle misterne, że przetrwa długie lata.

Małgorzata Kacperska

Zostaw komentarz

Więcej newsów