Wieczorne rytuały. Szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród gadżetów, które mają nam pomóc dbać o dobrą kondycję cery, prawdziwym hitem stają się silikonowe szczoteczki soniczne. Zobacz, dlaczego warto włączyć je do codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

Chociaż jej nazwa może kojarzyć się z przyrządem z włosiem, to jednak szczoteczka soniczna zakończona jest delikatnymi silikonowymi wypustkami. To urządzenie elektryczne – podczas jego pracy wypustki delikatnie pulsują, dzięki czemu nasza skóra jest efektywnie oczyszczana. Pozytywne efekty stosowania szczoteczek sonicznych potwierdza wiele pozytywnych opinii i stałe zainteresowanie zakupem produktu. To gadżet, który rzeczywiście jest w stanie poprawić stan naszej cery.

Twój rytuał pielęgnacyjny ze szczoteczką soniczną

Wiemy, że samo zmycie makijażu nie wystarcza, jeżeli pragniemy czystej, gładkiej i zdrowej cery. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim regularne, skuteczne oczyszczanie. Wieczorny rytuał pielęgnacyjny jest idealnym momentem na właściwe oczyszczenie cery po skończonym dniu. Włączając do codziennych zabiegów silikonową szczoteczkę soniczną, będziemy w stanie znacznie poprawić jakość naszej pielęgnacji. Najlepsze efekty możemy uzyskać łącząc oczyszczanie szczoteczką z ulubionym żelem lub olejkiem myjącym. Urządzenie jest wodoodporne, możemy więc bez obaw korzystać z niej pod prysznicem i myć pod bieżącą wodą.

Dlaczego szczoteczki soniczne są tak skuteczne?

Flagowe marki produkujące szczoteczki soniczne, jak Foreo, Yasumi, Dermofuture, Beautifly, czy ETA używają wysokiej jakości niskoporowatego silikonu, który jest o wiele bardziej higieniczny niż stosowane dotychczas włosie w podobnych szczoteczkach. Materiał ten jest odporny na kumulowanie się bakterii, a niektóre modele posiadają nawet medyczny silikon o właściwościach hipoalergicznych. Dzięki intensywnej pulsacji T-sonic drobnych silikonowych wypustek, szczoteczka jest w stanie dokładnie oczyścić skórę. Tym samym wykonujemy również zdrowy peeling, ponieważ działanie szczoteczki jest na tyle delikatne, że nie spowoduje nadmiernego przesuszenia, a jednak skutecznie usunie martwy naskórek. 

Jak szczoteczka soniczna poprawia kondycję skóry?

Silikonowa szczoteczka soniczna przy regularnym stosowaniu sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i wygładzona. Niektóre modele szczoteczek sonicznych posiadają dodatkowe funkcje takie jak anty-aging, czy terapię światłem LED – zastosowane czerwone światło ma pobudzać komórki i przyspieszać ich regenerację, niebieskie z kolei łagodzi podrażnienie i redukuje zmiany trądzikowe. Działanie szczoteczek poprawia również wchłanianie w głąb skóry aktywnych substancji stosowanych kosmetyków. 

Szczoteczki soniczne do oczyszczania twarzy dostępne są w różnych wersjach, zależnie od typu skóry. Na rynku znaleźć możemy te przeznaczone dla skóry normalnej, tłustej, mieszanej oraz wrażliwej. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania urządzenia – dostępne są szczoteczki z ładowarką, zasilane na baterie alkaliczne oraz takie, których bateria działa przez określoną ilość godzin i nie mamy możliwości wymienić jej ani naładować. W dołączanym wyposażeniu często znajduje się praktyczne etui, w którym będziemy mogli wygodnie przechowywać szczoteczkę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co na prezent dla starszego mężczyzny?
/
Co na prezent dla starszego mężczyzny?
Jakie produkty warto przeznaczyć na prezent dla starszych panów?
Jak pielęgnować meble, aby służyły przez następne lata?
/
Jak pielęgnować meble, aby służyły przez następne lata?
Poznaj sprawdzone metody pielęgnacji mebli, które zapewnią im długowieczność i zachowaną świeżość. Cenne wskazówki dla miłośników domowego komfortu.
<strong>Data ważności wina</strong>. Sprawdź jak ją odczytać!
/
Data ważności wina. Sprawdź jak ją odczytać!
Uwielbiasz smak wina i nie wyobrażasz sobie bez niego ważnych momentów w życiu czy spotkań w gronie rodziny i przyjaciół? Masz w swojej piwniczce kilku lub kilkunastoletnie wino, ale nie wiesz, czy nadal nadaje się do spożycia? Podpowiadamy!