Depilacja laserowa – za czy przeciw?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Słów kilka o depilacji laserowej

Lato to okres, w którym częściej odsłaniane są niektóre partie ciała. Wiele osób zaczyna podejmować się czasochłonnego usuwania niechcianego owłosienia, dążąc do idealnie gładkiej skóry. Jednym ze sposobów na osiągnięcie wymarzonego rezultatu jest depilacja laserowa. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Sprawdźmy. 

W artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, o których musisz wiedzieć przed skorzystaniem z depilacji laserowej. Dowiedz się, co sprawia, że to coraz częściej wybierana metoda pozbycia się owłosienia na ciele. Zapraszamy do lektury!

Krótko i na temat o depilacji laserowej 

W skrócie, depilacja laserowa polega na usuwaniu owłosienia wiązką laserową. Naświetlana jest konkretna partia skóry, w skutek czego dochodzi do zniszczenia cebulki włosa. Światło lasera przenika do głęboko zlokalizowanych warstw skóry i uszkadza barwnik włosów, tzn melaninę. Moc i czas naświetlania konkretnej partii zależy od indywidualnych predyspozycji klienta, a w zasadzie od koloru włosów, kondycji skóry, a nawet karnacji. 

Jak długo utrzymują się efekty po depilacji laserowej? 

Na to pytanie najłatwiej odpowiedzieć – to zależy. Po wszystkich przeprowadzonych seriach zabiegu pacjent zyskuje rezultat w postaci gładkiej skóry. Nie musi sięgać po maszynki do golenia czy depilatory. Efekty po depilacji laserowej utrzymują się przez dłuższy okres czasu, nawet od pięciu do dziesięciu lat, choć dużą rolę odgrywa stan hormonalny pacjenta. 

Przygotowania do depilacji laserowej – krok po kroku 

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy odpowiednio się do niej przygotować. Przygotowaliśmy pięć podstawowych zasad, o których powinieneś pamiętać zanim udasz się do gabinetu kosmetologicznego. Oto one: 

  • Zasada nr 1 – zaniechaj opalania się przez co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem (istnieje prawdopodobieństwo, że skóra będzie wrażliwsza na światło lasera, a tym samym bardziej podatna na uszkodzenia); 
  • Zasada nr 2 – odstaw leki i wszelkie zioła światłouczulające – o wszystkich pozycjach, które mogą wchodzić w niepożądaną reakcję ze światłem laserowym powinien poinformować Cię kosmetolog na pierwszej wizycie (konsultacji); 
  • Zasada nr 3 – przed zabiegiem wstrzymaj się od korzystania z produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry na depilowanym obszarze – mowa tu o m.in. balsamach, antyperspirantach oraz perfumach rozpylonych na skórze; 
  • Zasada nr 4 – zrezygnuj z dodatkowych zabiegów usuwających owłosienie na kilka tygodni przed depilacją laserową; 
  • Zasada nr 5 – na dzień lub tego samego dnia zabiegu, pozbądź się włosów z miejsca, które zamierzasz poddać depilacji laserowej. 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej 

Kiedy nie możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej? Jeżeli jesteś w ciąży bądź karmisz piersią. Przeciwwskazaniem są także różne choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, rybia łuska oraz zmiany o charakterze wirusowym (opryszczka, brodawka, kurzajka). Bezwzględnym kryterium wykluczającym podjęcie się depilacji laserowej jest choroba nowotworowa. 

Fot.: Lexie Barnhorn/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne osłony okienne dla twojego domu?
/
Jak wybrać idealne osłony okienne dla twojego domu?
Odkryj, jak dobrać idealne osłony okienne dopasowane do stylu i potrzeb twojego domu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze i dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości rolety, żaluzje czy zasłony.
Modne ściany <strong>ze szkła</strong>
/
Modne ściany ze szkła
Chcesz zamontować ściankę działową ze szkła hartowanego, ale nie masz pomysłu na jej aranżację? Poznaj najmodniejsze rozwiązania i przeprowadź metamorfozę swojego wnętrza!
Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto
/
Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto
Czarny dąb to niesamowite drewno. Jest jednym z niewielu surowców cenniejszych od złota, jest też rzadszy od diamentów. Ze względu na jego głęboki, bardzo ciemny kolor nosi czasem nazwę polskiego hebanu. Sprawdź, czym jest ten niezwykły surowiec.