Modne ściany ze szkła

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szklane ściany to element aranżacyjny wnętrz, który upodobało sobie wielu inwestorów. Jak w ciekawy sposób wykorzystać przeszklenia w różnych pomieszczeniach domu lub mieszkania? Sprawdźmy!

Szklana ściana w pokoju kąpielowym – nowocześnie i praktycznie

Pierwsza propozycja na wykorzystanie przeszkleń we wnętrzach to zamontowanie ściany ze szkła w łazience, a tak naprawdę w pokoju kąpielowym, który coraz częściej jest łączony z sypialnią. Transparentna ścianka działowa wykonana ze szkła hartowanego w symboliczny sposób podzieli te dwa pomieszczenia, dając użytkownikom poczucie prywatności. Przeszklenia przy wannie mają też czysto praktyczne zastosowanie – skutecznie zapobiegają rozchlapywaniu wody podczas kąpieli.

Szklana ściana ze szprosami w kuchni 

Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie szklanej – częściowo zabudowanej ściany pomiędzy kuchnią, a salonem. Tego typu zabieg aranżacyjny doskonale sprawdzi się we wnętrzach o ograniczonym metrażu, gdzie stawianie klasycznej ścianki działowej z karton gipsu nie miałoby większego sensu. Decydując się na przeszklenia, wciąż możemy cieszyć się światłem naturalnym w obu pomieszczeniach, a ponadto widzimy, co dzieje się w salonie, przygotowując posiłki w kuchni i na odwrót (nie ograniczamy komunikacji z innymi domownikami). Drewniane, białe szprosy idealnie współgrają z ceglaną ścianą w tym samym kolorze, tworząc spójną całość. 

Szklana ściana na antresoli – dla fanów stylu loft

Szklana ściana dobrze wykorzysta potencjał antresoli. Dzięki industrialnym przeszkleniom możemy odizolować akustycznie sypialnię od salonu, jednocześnie wciąż widząc, co dzieje się na parterze domu. Gdy zechcemy mieć nieco więcej prywatności, wystarczy zamontować wzdłuż ściany grube zasłony i zasunąć je w razie potrzeby. Ścianka ze szkła na antresoli może być zamontowana nie tylko w domu, ale i mieszkaniu w stylu loft. 

Szklana ściana z drzwiami w przedpokoju

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanej ściany i drzwi w ciągu komunikacyjnym. Czarne szprosy w połączeniu z przezroczystymi szybami doskonale sprawdzają się w przedpokoju, zamykając krótki korytarz między drzwiami frontowymi, a otwartym parterem. Solidna, stalowa konstrukcja poza funkcją praktyczną, stanowi interesującą ozdobę wnętrza. 

Szklana ściana oddzielająca gabinet domowy

Praca zdalna w domowym zaciszu powoli staje się standardem. Z tego względu wiele osób szuka sposobów na wygospodarowanie nieco przestrzeni na wykonywanie obowiązków zawodowych. Sprytnym zabiegiem może być montaż ścianki działowej ze szkła. Zyskamy poczucie komfortu. Montaż przeszkleń – choćby częściowych – nie wymaga tzw. brudnych prac, możemy w kilka chwil przedzielić salon lub sypialnię, bez kucia, burzenia i przesuwania ścian. Jeśli zależy nam na maksymalnym skupieniu podczas codziennej pracy, dobrym pomysłem może okazać się montaż ścianki ze szkła mlecznego lub częściowo zabudowanej metalowymi płytami.

Ściana ze szkła – jaki to koszt?

Cena wykonania i montażu szklanej ścianki zależy od kilku czynników – grubości i rodzaju szkła, mechanizmu przesuwania, częściowego/całkowitego przeszklenia, szprosów, ramy lub jej braku, rozmiaru. Koszt podbijają niestandardowe gabaryty i nietypowe kształty. Uśredniając, możemy przyjąć, że szklana ściana bez drzwi o wysokości 2,5 m i szerokości 2 m to koszt około 5000 złotych. Natomiast wariant z drzwiami centralnymi wynosi dwukrotność tej kwoty.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły zachęcą Was do zakupu ścianki z częściowym lub całkowitym przeszkleniem, a efekt końcowy zachwyci wszystkich domowników oraz gości.

Zdj. główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny model ukrytej armatury łazienkowej?
/
Jak wybrać idealny model ukrytej armatury łazienkowej?
Wybierz najlepszy model ukrytej armatury łazienkowej do swojej łazienki. Dowiedz się, jakie kryteria powinieneś brać pod uwagę i jakie są zalety takiego rozwiązania.
Dlaczego warto zainwestować w żaluzje fasadowe?
/
Dlaczego warto zainwestować w żaluzje fasadowe?
Czym powinny się wyróżniać dobrej jakości żaluzje zewnętrzne?
Czy warto zdecydować się na <strong>fotowoltaikę</strong>?
/
Czy warto zdecydować się na fotowoltaikę?
Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim gospodarstwie? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję o inwestycji w moduły fotowoltaiczne.